|

Top 10

  1. Top Gun: Maverick
  2. Minions: The Rise of G
  3. Elvis
  4. Good Luck to You, Leo ...
  5. Serial Bad Weddings 3...
  6. Irreductible
  7. The Black Phone
  8. DC League of Super-Pet
  9. The Braveries of Moomi...
  10. Fireheart

Defiance


Directed by: Edward Zwick

Cinema program "Defiance" in Wrocław

No showtimes for movie "Defiance" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Opór
Original title: Defiance
Runtime: 137 min.
Production: USA , 2008
Release Date: 23 January 2009
Distribution: Monolith Plus

Directed by: Edward Zwick
Cast: Daniel Craig, Liev Schreiber, Jamie Bell

Nakręcony w oparciu o mało znaną historię z okresu II wojny światowej, film „Opór” jest epicką opowieścią o rodzinie, honorze, zemście i przetrwaniu. Rok 1941 – Żydzi w Europie Wschodniej padają ofiarami masowych mordów. Trzem braciom udaje się schronić w gęstym lesie, który znają od dziecięcych lat. Tam stoczą dramatyczną walkę z hitlerowcami.

Na początku starają się po prostu przetrwać. Gdy jednak wieść o ich odwadze powoli rozchodzi się, ich szeregi zasilają kolejni uciekinierzy – mężczyźni i kobiety, dzieci oraz starcy, którzy zrobią wszystko, aby wywalczyć choćby chwilę wolności. Tewje (Daniel Craig) obejmuje przywództwo, ale jego decyzje często krytykuje Zus (Liev Schreiber), który obawia się ceny, jaką przyjdzie im zapłacić za idealizm starszego brata. Najmłodszy z braci - Asael (Jamie Bell) stara się pogodzić skłócone rodzeństwo. Aby przygotować się na nadejście srogiej zimy, uciekinierzy budują osadę. Poczucie wspólnoty, która ich połączy, pozwoli im zachować wiarę w człowieczeństwo w najgorszych latach wojny.Average rate: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
1450 votes. | Rate movie

Movie trailer: Defiance

Your comments

Orion 13. February 2009, 19:21

Film opowiada nieprawdziwą historię.
Według osób zajmujących się historią (źródło: Najwyższy czas gazeta UPR)
1) Bielscy i prowadzony przez nich oddział partyzantów nigdy nie walczyli z Niemcami.
2) Bielscy i ich oddział natomiast walczyli z Armią Krajową.
3) Bielscy i ich oddział szybko weszli, podporządkowali się strukturom partyzantki sowieckiej czyli stali się sojusznikiem drugiego agresora jakim było ZSRR
4) Bielscy i ich oddział jak wspomniałem wcześniej walczyli z oddziałami Armii Krajowej jak również dokonali pacyfikacji polskiej wioski która sympatyzowała z Armią Krajową. Czyli żydzi dokonali mordu na polskiej ludności cywilnej.

redsky6c 9. February 2009, 11:59

zabojcy zlodzieje , a mieli inny wybor ,swietnie zrobiona produkcja ktora przeciez nie pokazuje bielskich ani w zlym historycznym swietle ani jako herosow. pokazuje ich na tyle sposobow na ile historia pisana przeciez nie tylko przez ograbionych polakow.

d 6. February 2009, 11:57

wlasnie to moze akceptujmy wszytkich a nie dzielmy na zoltych pomaranczowych zydow i katolikow? starsznie meczace wysluchiwac jak to istnieja rasy czy narody odwiecznie zle ktore cha zjesc biedna Polske, podczas gdy my zjadamy sie sami, niestety, odwieczne spiski, dziwne ze w innych krajach ich jest mniej?

chester copperfield 30. January 2009, 16:36

@Przemek
masz racje, antysemityzm jest u nas popularny, ale czemu sie dziwic? polowa Polakow uwaza Zydow za naszych braci(nie ja), a druga polowa uwaza ich za niepotrzebny balast(ja). Dochodzi do tego bardzo burzliwa historia obu narodow i mamy napiecia gwarantowane. Wiekszosc ludzi na swiecie nie neguje zaglady Zydow, ale jak Ci taki wchodzi na podworko z ubloconych 'gumiakach' i zaczyna wydawac polecenia, tez bys sie wkurzyl, nie?

husar 30. January 2009, 16:34

"pseudo-historyczne majaczenia oszalałych żydożerców" napisał "Przemek 23. stycznia 2009, 11:02"
oto komentarz do opini ktore rzeczowo, w oparciu o fakty obalają kłamstwo na jakim oparta jest fabuła (oparta na "autentycznej" historii) filmu "Opór". Pytanie dlaczego "Przemek 23. stycznia 2009, 11:02" probuje napluć w twarz osobą które nie godzą sie na zakłamywanie historii? czy dlatego ze "Przemek 23. stycznia 2009, 11:02" chce zakłamać/zakrzyczeć historie?, nienawidzi polaków?, jest oplacany za takowe ataki?... nie wiem. jedno wiem napewno "Przemek 23. stycznia 2009, 11:02" na prawde odpowiada chamstwem i kłamstwem na to nigdy nie pozostane bierny, a ze mną miliony obywateli Najjaśniejszej Rzeczypospolitej.

piqus 29. January 2009, 23:04

Idąc do kina starałem się nie nastawiać negatywnie, mimo że słyszałem o śledztwie IPN w sprawie zbrodni Bielskich. Jednak muszę powiedzieć że film jest po prostu kiepski, i nawet zatrudnienie Craiga (którego polubiłem po pierwszym Bondzie) nie jest w stanie go uratować.
Można go obejrzeć na divix-ie i nic się nie ubędzie.

Wychodząc z kina miałem nieodparte wrażenie, że zdaniem straciłem czas i pieniądze... no ale pewnie nie ostatni raz

jan 29. January 2009, 21:45

Niestey Holywoodzka propaganda. Przeinaczone fakty, zwykli mordercy bohaterami. Jedynie podejście jako do filmu akcji może usprawiedliwic powstanie tego "arcydzieła".

M 29. January 2009, 21:42

nie zaglębiając się w historie to jak na usa to i tak nieźle zrobione..pamiętajmy że oni zawsze robia kogos super bohaterem.. a tu mamy jednego co sam prawie cały czolg wytłuk..;)

wronka 29. January 2009, 11:26

Film jako film w sam w sobie dobry. Jednak napisanie, że jest oparty na faktach to kłamstwo. Większość faktów została przemilczana lub bardzo wybielona.

PowerBoy 26. January 2009, 15:54

Aż tak dobrze historii nie znam i nie zagłębiałem się, więc do filmu podszedłem jak do każdej innej produkcji. Ogólnie rzecz biorąc - film ciężkostrawny...nie dość, że fabuła nie trzyma się kupy (nie wspominając o wymienionych przez 'szarade' słowach "true story"), to w dodatku zdradza wszelką infantylność twórców. Film w jednym zgadzał się z prawdą - z tym, że bezradność Żydów była pokazana bezbłędnie - znaczna większość wolała żyć w getcie mimo jego likwidacji, wiedząc, że pójdą do gazu, niż żyć w lesie, ale być wolnym...
Film można obejrzeć, ale jest żadną rewelacją.

szarada 25. January 2009, 13:27

w przetłumaczeniu na język polski "oparty na faktach" mozna zcierpieć( przeciez jest tylko na ich oparty nie musi ich odwzorowywac) natomiast "true story" brzmi juz bardziej zatrważająco, jesli chodzi o zgodność z historią.
Do tego: schematyczny. szablonowy. przewidywalny. rozwodniona akcja. nie dopracowane ujęcia , ale mimo wszystko film da się obejrzeć i to doznajac całkiem niezłej dawki rozrywki. Na niewymuszający małoambitny wieczór. Niezły Craig.

m 25. January 2009, 10:03

Historyczne bzdury i holokaustowa propaganda. zupełnie jak "barwy walki" z w hollywoodzkim wydaniu z żydami w roli głównej. z faktami niewiele wspólnego

widz 25. January 2009, 2:28

Komentowanie prawdy historycznej nie ma sensu - Ci, których ona zainteresuje sięgną do opracowań, zeznań naocznych swiadków masakry nalibockiej - w tym miejscu powinien się znaleźć komentarz na temat filmu, jego stromny artystycznej:
problem w tym, że również opinia o artyzmie dzieła wypada niekorzystnie. Zawiązanie akcji: żadne - nie wiadomo, skąd,co jak,dlaczego Bielscy znaleźli się w lesie, dlaczego szukają ich tam inni Żydzi? dlaczego odkryty masowy grób nie został przez egzekutorów zasypanyi dlaczego sciała w nim leżące są nagie? tak samo zakończenie - widz gubi się w domysłach, dlaczego scenarzysta wybrał ten, a nie inny epizod z historii Bielskiego.... ale to drobiazg,... prawdziwym zarzutem pod adresem reżysera i scenarzysty filmu jest statyczność akcji, niepotrzebne dłużyzny i brak logicznego rozwinięcia szeregu wątków - jednym słowem, film jest artystycznie do kitu... widz ma ochotę wyjść po 30 minutach z kina. Okazuje się, że robienie filmów 'bogoojczyźnianych" (a do takich bez wątpienia zalicza się "Opór") nie wychodzi nie tylko polskim tworcom, ale takż hollywoodzkim "demiurgom" dysponujacym nieograniczonymi srodkami finansowymi. Poprzez ową żydowską "bogoojczyźnianość" film staje się całkowicie niestrawny. Szkoda, bo idąc na niego, miałem nadzieję zobaczyć widowisko wojenne jeśli nie na poziomie "Stalingradu" Petersena, to przynajmniej na poziomie starych PRL-owskich produkcji o "partyzantach". "Opór" okazał się znacznie gorszy - NIE POLECAM!

husar 24. January 2009, 15:35

"Nakręcony w oparciu o mało znaną historię z okresu II wojny światowej"
sugerowanie ze film oparty jest na faktach jest kłamstwem, prosze sprawdzic fakty bracia wspolpracowali z bolszewikami i lupili polskie wsie, wykorzystwali rownierz polskich zydow, z bandziorow robi sie bohaterow? - zydzi sie lansują:) prawda jest taka ze bohaterstwo to maja polacy i to we krwi potwierdzone miliony razy zapisane w prawdziwej historii ludzkosci - bądzcie dumni my nie musimy kłamać by podbudować naszego narodowego ducha, pozdro dla zimoli, (oczywscie zydow ziomali kłamczuchow tez pozdrawiam serdecznie ):-)

Przemek 23. January 2009, 11:02

Jasne, wstrętni Żydzi grabili biednych Polaków. A przecież powinni byli siedzieć cicho w puszczy i zajadać mech i korę drzewną albo dobrowolnie zgłosić się do Auschwitz. A pogromy, getto ławkowe, numerus clausus i palenie Żydów żywcem w Jedwabnem to wymysł antypolskiego lobby. No i oczywiście w Polsce nie ma i nigdy nie było antysemityzmu! A to że pod tym filmem nie pojawiają się dotyczące go komentarze, tylko pseudo-historyczne majaczenia oszalałych żydożerców to przypadek.

hm 23. January 2009, 10:16

@milosh85
a czy film ma pokrycie chociaz z faktami nieautentycznymi?
Co do Pana Historyka
'Historia Polski z ostatnich 300 lat świadczy o tym, że w czasach zagrożenia'
A historia Żydów pokazuje ze jesli tego nie zrobia zostana uznani za zdrajcow przez silniejszych a do pogromow dojdzie i tak. Dziwnym w tym kontekscie staje sie los Żydów w Polsce, czyżby staneli po stronie 3 rzeszy ktora byla silniejsza?
"najstarszy epizod 2 wojny"? Najstarszym epizodem mozna uznać jej rozpoczęcie, hm?
Co Pan gada kupy sie nie trzyma, a jak było naprawdę nikt nie wie.
Co do samego pogromu, rzecz straszna, ale kto tego nie robił? Polacy odbijając Berlin z pewnością całowali tamtejsze panie po rączkach.

Historyk 22. January 2009, 10:07

Bohaterskich braci Bielskich pamiętamy w Polsce z całkiem innego powodu.
Historia Polski z ostatnich 300 lat świadczy o tym, że w czasach zagrożenia, Żydzi zawsze stawali zawsze po stronie silniejszego, nawet jeśli szła za tym zdrada swoich sąsiadów i rodziny.
Jednym z najstarszych i najbardziej haniebnych epizodów 2 wojny była “pacyfikacja” wsi Naliboki, w powiecie Stołpce, województwo Nowogródek, miejscowości położone w środku Naliboków (Puszcza Nalibocka), obecnie część Białorusi.
Żydowscy partyzanci grabili polskich chłopów. W jednym ze swoich raportów, Bielski szczycił się, że jego jednostka zdobyła duże ilości zapasów: 200 ton ziemniaków, trzy tony kapusty, pięć ton buraków, pięć ton zboża, trzy tony mięsa i kiełbas tonę. (Boradyn, [tr. Armii Krajowej w Nowogródku i Wilnie regionów] (1941-1945) str. 80)
Wspólny sowiecko-żydowską atak na Naliboki w dniu 8-go maj-a 1943. Sto dwadzieścia osiem (128) niewinni cywile, w tym kobiet i dzieci, zginęli w haniebnym pogromie, który trwał prawie trzy godziny.

milosh85 19. January 2009, 12:48

film jako produkcja bardzo dobry moim zdaniem aczkolwiek bardzo malo watkow w filmie maja pokrycie z autentycznymi faktami historycznymi - polecam przed ogladnieciem zapoznanie sie z tym kim na prawde byli bracie bielscy

Add new comment Defiance

Your opinion about the movie:

Repertuar kin na telefonie

Now in cinemas

Cinemas

Premieres

5 August
29 July
22 July

Coming soon

12 August
19 August
24 August
26 August
» more coming soon

Cinemas


logo Repertuary pl © 2000 - 2022 Repertuary.pl