wroclaw.repertuary.pl
Film

Adwokat

The Counselor
Reżyseria: Ridley Scott

Repertuar filmu "Adwokat" we Wrocławiu

Brak repertuaru dla filmu "Adwokat" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Adwokat
Tytuł oryginalny: The Counselor
Czas trwania: 100 min.
Produkcja: USA , 2013
Gatunek: kryminał / dramat / thriller
Premiera: 15 listopada 2013
Dystrybutor filmu: Imperial Cinepix

Reżyseria: Ridley Scott
Obsada: Brad Pitt, Michael Fassbender, Javier Bardem

Najnowszy film legendarnego reżysera Ridleya Scotta, twórcy „Gladiatora”, „Prometeusza”, „Łowcy androidów” i „Obcego – 8 pasażera ‘Nostromo’”. Thriller o szanowanym prawniku, usiłującym zerwać z handlem narkotykami, w który się uwikłał. Rewelacyjna obsada aktorska: Brad Pitt (”Ciekawy przypadek Benjamina Buttona”), Michael Fassbender (”Prometeusz”), nagrodzony Oscarem Javier Bardem (”To nie jest kraj dla starych ludzi”), Cameron Diaz (”Co się zdarzyło w Las Vegas”) i nagrodzona Oscarem Penélope Cruz (”Vicky Cristina Barcelona”).


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 320 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Adwokat

Wasze opinie

pepe 20. września 2014, 5:38

Nudny film, z drewniamymi dialogami. Fabuła nie trzyma się całości. Kolejny przykład że jak się weźmie super aktorów to może wyjść zakalec.
Strata czasu, odradzam

Tomek 28. grudnia 2013, 23:30

Filmy powinny skłaniać do myslenia i refleksji. Ten właśnie taki jest. Nie wszystko w nim jest "czarne" tak jakby na to wskazywała fabuła. Dość wiernie przedstawione są realia stanu Texas i pogranicza USA z Meksykiem. Pozytywnie zaskakująca rola i gra Cameron Diaz. Kiedy już wczujecie się w fabułę to nawet można się pośmiać. Napięcie rośnie z dialogu na dialog, dla znających angielski - uczta!

Rafau 16. grudnia 2013, 4:40

Niestety tragedia, miał rację Szczerba pisząc w Gazecie, że szkoda wspaniałych aktorów na ten KIT! Fabuła bez sensu - po co bogatemu adwokatowi dodatkowa kasa z dragów, przed którymi WSZYSCY (!) go ostrzegają? Chciał kupić narzeczonej pierścionek z diamentem? Litości, są sposoby żeby będąc ustosunkowanym mecenasem zdobyć na to kasę legalnie, choćby prowadząc klub, którego jest wspólnikiem. Dialogi - no comments, same filozoficzne wykłady jakby film miał być przypowieścią. Tylko o czym??? Mafia meksykańska (nawet nie pokazana) jawi się jako tak wszechmocna i ślepa siła, że amerykańska, w sumie "wyższa" cywilizacja nie tylko nie daje jej rady, ale nawet w osobie wykształconego adwokata i jego kumpli nie próbuje nic zrobić... No nic ino się powiesić :(

Aneta 10. grudnia 2013, 21:46

Film, mi się podobała, szczególnie ze względu na znakomitą rolę Cameron Diaz oraz Javiera Bardema. Wspaniałe zdjęcia. Dobre musyka. W filmie niestety brakuje przystępnych dialogów. Fajnie gdy tak jak w amores perros jest jakiś sens filmu zrozumiały dla każdego, a ponado od czasu do czasu dający do myślenia filozoficzny dialog. Tutaj niestety przesadzili z filozoficznymi dialogami i film ten jest trochę niezrozumiały. Oczywiście jest to tylko moja opinia.

xx 5. grudnia 2013, 9:20

syf syf syf . film zrealizowany dramatycznie .

Miki 3. grudnia 2013, 21:45

Straszny ten film, szkoda aktorów . Żałuje zmarnowanego czasu, nudny/ ziewałem i patrzyłem na zegarek- kiedy wreszcie koniec?/.

greeneyesss 24. listopada 2013, 17:49

Bardzo dobry film! Sceny mocne, brak happy endu. Michael Fassbender i Cameron Diaz zagrali obłędnie:) Jednakże nie każdy widz jest w stanie docenić kunszt tego filmu. Tym, których stać na większą refleksję, zdecydowanie polecam!

K 23. listopada 2013, 22:42

Bardzo dobry film!

Mario 22. listopada 2013, 19:23

Flm rewelacyjny. Powoli się rozkręca i wgniata w fotel. Faktycznie momentami wstrząsa widzem, kiedy indziej wzbudza refleksje, a napewno targa emocjami. Wspaniale zagrany i zrealizowany , bardzo dobra muzyka.

Emilka 21. listopada 2013, 20:44

Beznadziejny!!!! Epatowanie masakrą, zupełnie nie wiadomo po co. Wszystko skąpane w pseudofilozoficznym sosie, który tez nie wiadomo czemu służy . Kto się da na to nabrać?
Film dla psycholi, gra na najniższych instynktach, niebezpieczny, bo działa magia nazwisk:biedni aktorzy nadrabiają minami i niczym nasz Olbrychski pokazują "bebechy". Bo co tu grac? Najlepsi są Meksykanie, autentyczni

Mietek 21. listopada 2013, 19:25

Bardzo dobry film. Inny niż wszystkie. To nie jest taki klasyczny film akcji. Miejscami wydaje się przegadany, ale to tylko potęguje wrażenie, jakie ma w danym momencie wzbudzić, wzbudza refleksję widza nad daną sytuacją.
Inne tempo filmu sprawia, że tym większe wrażenie robią niektóre naprawdę mocne sceny zbrodni.
Zbrodnia jest pokazana dosadnie, jedynie nieznacznie zmiękczony jest jej obraz odwróceniem kamery w ostatniej chwili albo niepokazaniem czegoś zupełnie, widz domyśla się co mógłby zobaczyć, a i tak jest wstrząśnięty. Kilka elementów, m.in. pomysłowość jednego sposobu zabijania, jest warta ceny wydanej na bilet.
Poza tym ta plejada dobrych aktorów.
Polecam koneserom kina.

MW 20. listopada 2013, 9:52

Ci którzy filmu nie zrozumieli, nie docenili to pozostało im tylko rozczarowanie i komentarze typu: masakra ... koszmar ... Film wstrząsa widzem. Bardzo dobrze zrealizowany. Okrucieństwo ma się dobrze, dobro niestety fatalnie. Szkoda, że reżyser nie sponiewierał zła, bo złu to się należy, tu jestem rozczarowana, w tym i tylko tym przypadku. Zawsze taka jestem, gdy dobro przegrywa ze złem a powinno być na odwrót.

Tomek 17. listopada 2013, 19:24

Masakra. Rozumiem, ze kiedy wybitny reżyser zechce zrobić chlam, to plejada aktorów rzuca sie do roboty. Na szczęście my widzowie niczego nie musim. Jak ktos chce sobie posluchac pseudofilozoficznego bełkotu, to zawsze moze wlaczyc obrady sejmu. Wiecej egzystencjalnej logiki znajdziecie w Bolku i Lolku. Dialogi to luzne scinki z kazan jakiegoś nawiedzonego kaznodziei. Nuuuuuda.

sabina 17. listopada 2013, 17:23

mały Koszmar...nie polecam! w wielu wymiarach tak bez sensu, ze az odpuszcze sobie dalsze komentowanie

hana 16. listopada 2013, 7:55

Rewelacja. Nie potrzeba wielkiej akcji wszystko jest w słowie

Dodaj nowy komentarz Adwokat

Twoja opinia o filmie: