wroclaw.repertuary.pl
Film

Służąca

Ah-ga-ssi
Reżyseria: Chan-wook Park

Repertuar filmu "Służąca" we Wrocławiu

Brak repertuaru dla filmu "Służąca" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Służąca
Tytuł oryginalny: Ah-ga-ssi
Czas trwania: 144 min.
Produkcja: Korea Płd. , 2016
Gatunek: dramat / romans
Premiera: 30 września 2016
Dystrybutor filmu: Gutek Film

Reżyseria: Chan-wook Park
Obsada: Min-hee Kim, Jung-woo Ha, Jin-woong Jo

Najnowszy film Park Chan-wooka, twórcy „Oldboya” i „Pani Zemsty”. Przewrotny thriller oparty na bestsellerowej powieści Sarah Waters „Złodziejka”.

Korea, lata 30. XX wieku. Oszust z nizin społecznych postanawia podstępem rozkochać w sobie piękną Japonkę – dziedziczkę wielkiej fortuny – aby przejąć jej majątek. W tym celu umieszcza w jej najbliższym otoczeniu tytułową służącą – posłuszną sobie naciągaczkę, która ma zaskarbić względy milionerki i stać się jej zaufaną powiernicą. „Służąca” to opowieść o trójkącie miłosnym, pożądaniu, seksualnych fantazjach i wyrafinowanej zemście. Widziana z różnych perspektyw intryga z minuty na minutę diametralnie się zmienia, zmierzając ku przewrotnemu finałowi.

Park Chan-wook stworzył porażające wizualnie i trzymające do końca w napięciu widowisko, w którym nic nie jest tym, czym się początkowo wydaje. „Służąca” podbiła serca widowni tegorocznego festiwalu w Cannes, gdzie film miał swoją światową premierę.


Średnia ocena: 4.0
rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0
Oceniono 8 razy. | Oceń film
Ocena IMDb©: Służąca on IMDb

Trailer filmu: Służąca

Wasze opinie

Ewa 27. listopada 2016, 1:18

Wspaniale zagrany , mocny film z ciekawą intrygą. Pokazuje w sposób ogromnie barwny swiat dalekiego wschodu. Polecam.

kinomaniak 8. listopada 2016, 12:51

Bardzo fajne kino. Intryga pokazana z pozycji dwóch bohaterek i to nie równolegle ,ale w następstwie czasowym. Dla mnie zabieg kapitalny. Mimo, że film długi w żadnym momencie nie nuży, a każda kolejna scena zaskakuje, ale i logicznie wyjaśnia kolejne tajemnice intrygi. Czekam na kolejne filmy Park Chan-wooka. Tak jak zawsze czekam na kolejne dzieła Woody Alen, Tarantino, czy Pedro Aldmovara przy zachowaniu oczywiście dystansu dla ich różnorodności co do warsztatu, podejmowanej tematyki, środków espresji, które mają wpływać na widza. To mój pierwszy film tego koreańskiego reżysera i jestem przekonany, że jak w przypadku trzech innych wymienionych przeze mnie reżyserów, obejrzenie kilu scen kilku jego kolejnego filmu nie zmyli mnie, co do jego autora. Dzieje się to właśnie tak, jak w przypadku, wspomnianych przy okazji, trzech innych wielkich reżyserach. Film godny polecenia

Dodaj nowy komentarz Służąca

Twoja opinia o filmie: