|

Wasze hity

  1. Najświętsze serce
  2. Sala samobójców. Hejte...
  3. Parasite
  4. Interstellar
  5. Na noże
  6. Narodziny gwiazdy
  7. Joker
  8. Boże Ciało
  9. Harley Quinn: Ptaki no...
  10. Dżentelmeni
KEI

Martwe zło

The Evil Dead
Reżyseria: Fede Alvarez

Repertuar filmu "Martwe zło" we Wrocławiu

Brak repertuaru dla filmu "Martwe zło" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Martwe zło
Tytuł oryginalny: The Evil Dead
Czas trwania: 91 min.
Produkcja: USA , 1981
Gatunek: horror
Premiera: 5 kwietnia 2013
Dystrybutor filmu: UIP

Reżyseria: Fede Alvarez
Obsada: Jane Levy, Shiloh Fernandez, Jessica Lucas

Kiedy grupa dwudziestokilkuletnich przyjaciół przypadkowo budzi starożytnego demona, domek w lesie staje się przesiąkniętą krwią izbą tortur w zrealizowanej pod tym samym tytułem, długo oczekiwanej adaptacji kultowego horroru Sama Raimi Martwe zło (1981). Ten mrożący krew w żyłach horror łączy w sobie elementy bolesnej ekscytacji i rozlewu krwi, jakie mogliśmy oglądać w oryginale, zaskakuje jednak widza serią nowych szokujących zwrotów akcji.

Mia (Jane Levy), młoda kobieta, której życie zostało zniszczone na skutek bolesnej straty i uzależnienia od narkotyków, namawia swojego brata Davida (Shiloh Fernandez), jego dziewczynę Natalie (Elizabeth Blackmore) oraz przyjaciół z dzieciństwa Olivię (Jessica Lucas) i Erica (Lou Taylor Pucci), aby wspólnie z nią wybrali się do należącego do rodziny domku na wsi. Ta wyprawa ma jej pomóc w uporaniu się z dręczącymi ją demonami. Na miejscu, Mia demonstracyjne niszczy ostatnie zapasy narkotyków i w obliczu przyjaciół przysięga, że jej uzależnienie to już przeszłość. Wkrótce potem przyjaciele zauważają, że do domku ktoś się włamał, a piwnicę zamieniono w groteskowy ołtarz otoczony stosami wypchanych zwierząt. Kiedy Eric znajduje w domku starą księgą, zafascynowany jej tajemniczą zawartością zaczyna ją czytać na głos, nie podejrzewając nawet jak przerażające będzie to miało konsekwencje.

Po pewnym czasie objawy głodu narkotycznego Mii nasilają się, a dziewczyna zamierza uciec do miasta. Coś ją jednak powstrzymuje. W domku, jej zachowanie staje się tak gwałtowne, że przyjaciele są zmuszeni ją kontrolować. Uwięzieni przez potężną burze, zaczynają zwracać się przeciwko sobie. Ich ataki stają się tak bardzo brutalne, że David musi stanąć przed niewyobrażalnie trudnym wyborem.Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 498 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Martwe zło

Wasze opinie

norbert 30. kwietnia 2013, 20:34

Atrakcyjny wizualnie film ze świetnie zagraną główną rolą kobiecą (we wszystkich wcieleniach), czerpiący garściami z klasyków gatunku (nie tylko dzieł Raimiego, ponadto poza oczywistymi zapożyczeniami z innych horrorów zdawał się nawiązywać do "pulp fiction" i "antychrysta").
Nieciekawi bohaterowie bez wachania podejmujący decyzję o samotnej exploracji mrocznych lokacji to mam wrażenie standard we współczesnych horrorach, więc mimo tych dwóch wad polecam.
Nie należy tylko spodziewać się zbytniego związku z komediowym charakterem orginału (co bynajmniej nie znaczy że nie uświadczymy czarnego humoru)

Chudini 7. kwietnia 2013, 7:36

Film ogolnie dobry do pośmiania się jednak ja wiecej czasu ziewałem. Bez fabuły ekefty bardzo przesadzone obrzydliwe sceny. Ogolnie tyłka nie urywa ale lepiej iśc na to niż na polską komedie, wiecej można się pośmiać ;)

Dodaj nowy komentarz Martwe zło

Twoja opinia o filmie:

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Repertuar Kin

Premiery

10 lipca
3 lipca
26 czerwca

Zapowiedzi

17 lipca
24 lipca
31 lipca
» więcej zapowiedzi

Repertuar Kin