Lang gb
|

Wasze hity

  1. Venom
  2. Kamerdyner
  3. 7 uczuć
  4. Dywizjon 303
  5. Johnny English: Nokaut...
  6. Kler
  7. Serce nie sługa
  8. Zimna wojna
  9. Człowiek
  10. Pomiędzy słowami
KEI

Kamerdyner


Reżyseria: Filip Bajon

Repertuar filmu "Kamerdyner" we Wrocławiu

Kino   niedziela, 21 października
Rano Sort up Po południu Sort up Wieczorem Sort up
DCF - Dolnośląskie Centrum Filmowe 13:30 bilet
Kino Nowe Horyzonty 17:00 Sala 2 bilet
Plakat filmu Kamerdyner
Tytuł oryginalny: Kamerdyner
Czas trwania: 150 min.
Produkcja: Polska Gatunek: dramat / historyczny
Premiera: 21 września 2018
Dystrybutor filmu: Next Film

Reżyseria: Filip Bajon
Obsada: Sebastian Fabijanski, Marianna Zydek, Janusz Gajos

„Kamerdyner” to opowiedziana z epickim rozmachem, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia splątanych losów Polaków, Kaszubów i Niemców na tle burzliwych wydarzeń pierwszej połowy XX stulecia.

Mateusz Krol (Sebastian Fabijański), kaszubski chłopiec, po śmierci matki zostaje przygarnięty przez pruską arystokratkę Gerdę von Krauss (Anna Radwan). Dorasta w pałacu. Rówieśniczką Mateusza jest córka von Kraussów Marita (Marianna Zydek). Między młodymi rodzi się miłość.

Ojcem chrzestnym chłopca jest kaszubski patriota Bazyli Miotke (Janusz Gajos), który podczas konferencji pokojowej w Wersalu walczy o miejsce Kaszub na mapie Polski, a potem buduje symbol jej gospodarczego sukcesu: Gdynię.

Traktat wersalski, który daje Polsce niepodległość, sprawia, że von Kraussowie tracą majątek i wpływy. Wszyscy bohaterowie czują, że świat, który znali, wkrótce diametralnie się zmieni. Wśród żyjących obok siebie Kaszubów, Polaków i Niemców narasta niechęć i nienawiść. Wybucha II wojna światowa. W Lasach Piaśnickich naziści dokonują mordu na ludności cywilnej – pierwszego ludobójstwa tej wojny.Średnia ocena: 8.0
rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0
Oceniono 31 razy. | Oceń film
Ocena IMDb©: Kamerdyner on IMDb

Trailer filmu: Kamerdyner

Wasze opinie

pati 17. października 2018, 21:51

najlepiej film opisał Ceksik i tyle .

polcia 16. października 2018, 10:36

Rzetelnie zrobiony film o trudnej historii naszego kraju z pięknymi plenerami i doskonałą scenografią.Jedyne,co mnie irytowało to monotonna gra p.Fabijańskiego-twarz bez ekspresji bez względu na bieg wypadków.

Joanna 11. października 2018, 23:54

I słusznie Kamerdyner jest na pierwszym miejscu "naszych hitów". Pięknie zrobiony, bardzo plastyczny film. Kler można oglądnąć bez szkody w telewizji, na komputerze. Na Kamerdynera trzeba iść do kina. Warto. Woronowicz słusznie dostał nagrodę za rolę PIERWSZOPLANOWĄ, choć grał potencjalnie drugoplanową. Wyrazisty, z krwi i kości, świetne aktorstwo! Już dawno nie oglądałam tak dobrego polskiego filmu, gdzie nie tylko aktorzy, ale i wnętrza, krajobraz, pory roku grają w filmie jako równorzędni aktorzy. Polecam pójść do kina na Kamerdynera. Koniecznie!

ceksik 10. października 2018, 22:58

Uważam że ten film przerósł reżysera. Powodów może być kilka: po prostu nie zapanował nad materiałem lub sponsorzy którzy są wyświetlani na początku i na końcu postawili przy nim oficera politycznego który mówił co ma być w filmie. Dlaczego tak mówię? Ten film to zlepek niepasujących do siebie scen. Wygląda to tak jakby ktoś (patrz na listę sponsorów) wyciągnął coś z Wikipedii a scenarzysta to nieudolnie posklejał. To jest dobry materiał na film tylko trzeba z niego wyciąć 40%, przemontować i będzie się nadawał do oglądania. W tej wersji jakiej jest wyświetlany nie polecam. Teraz wygląda jakby cała ekipa była wynagradzana od długości a nie od jakości.

Bozena 10. października 2018, 22:36

Bardzo dobry film, ogladalam z wielka atencja. Wspaniala gra aktorow.

Via 7. października 2018, 20:48

Piękny film! Bije na głowę ,,Kler,,! Wspaniałe, wyśmienite aktorstwo, muzyka, scenografia. Uczta dla oczu!

Roman Kinoman 7. października 2018, 18:19

Wciska w fotel. 2 i pół godziny mija w oka mgnieniu; żal z kina wychodzić. Mało teraz takich pięknych filmów.

XYX 6. października 2018, 13:27

Ty, "omyk", ty to chyba w ogóle niewiele widziałeś. No, może poza Kiepskimi. Nie ma się co afiszować ze swoim brakiem wyrobienia! Trzeba było od razu iść do cyrku!

Alicja 5. października 2018, 13:17

Bardzo dobry film. Bardzo dobra gra aktorów.Więcej takich filmów, nieprzesadzonych w żadną stronę.Godny polecenia.

eliza 4. października 2018, 19:44

To film nie dla starych. Serce boli. Ten film powinni zobaczyć młodzi, ale tak ze zrozumieniem.Myslę, że niewielu zna historię tych terenów na tle cierpienia całej Polski.

Szczery 4. października 2018, 13:26

Zdecydowanie lepszy niż Kler. Ciekawa historia Kaszubów o rozdarciu między Polską i Niemcami. Polacy mieli swoje za uszami, ale Niemcy już przegięli sprawę na maxa. Dobry film.

omyk 1. października 2018, 22:01

Ja nie jestem bardzo wybredny, ale takiego gniota bardzo dawno nie widziałem.
Film nie ma żadnej spójnej fabuły. Rozmemłane, bez pomysłu.Mimo udziału aktorów z górnej półki artystycznej reżyser nie sprostał zadaniu. Wytrzymaliśmy z żoną prawie godzinę i postanowiliśmy resztę wieczoru spędzić w innym miejscu niż kino.
Nie polecam. Szkoda czasu i pieniędzy.

Jovanna 28. września 2018, 22:31

Wszystko, co napisali moi poprzednicy to prawda.Epicka opowieści o losie człowieka na tle zawieruchy historii....
Smutne, ale prawdziwe i refleksyjne.

Natasza 27. września 2018, 17:50

Bardzo, bardzo pięknie nakręcony film, wspaniałe zdjęcia, plenery, kostiumy, muzyka, aktorstwo, kostiumy, długo by wymieniać. Wielowarstwowy, nieprzegadany i bardzo aktualny.

kama 27. września 2018, 13:14

Wspaniały film! Wybitny film dla inteligencji! Dobrze, że dzieło polskiej produkcji!

Bee 26. września 2018, 21:12

To jest film pokroju Wołynia, choć mniej jest drastycznych scen. Bardzo dobry, polecam, wszyscy opuszczaliśmy kino w milczeniu, popcorn na tym filmie nie jest na miejscu.

Kinomaniak 25. września 2018, 7:27

Przepięknie opowiedziana historia trzech narodów. Bohaterowie nie mają wpływu, gdzie ich umiejscowiła historia. Reprezentują różne narody, pochodzą z różnych warstw społecznych, ale kochają to miejsce, gdzie mieszkają. Film długi, ale ogląda się go z niesłabnącym zaciekawieniem. Dodatkowy atut to przepiękne zdjęcia i mistrzowsko aktorskie Panów Gajosa i Woronowicza. Polecam

Dodaj nowy komentarz Kamerdyner

Twoja opinia o filmie:

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Repertuar Kin

Premiery

19 października
12 października
5 października

Zapowiedzi

26 października
2 listopada
9 listopada
» więcej zapowiedzi

Repertuar Kin